static-aside-menu-toggler

Spalvų gama

Iš ko ši medžiaga pagaminta

Dirbtinis, lietas akmuo – tai kompozitinė medžiaga, gaunama sumaišius keletą medžiagų turinčių skirtingas fizikines ir chemines savybes. Šios sudedamosios dalys tai: rišančioji medžiaga (akrilinė, poliesteri nė derva, arba jų mišinys), užpildas bei priedai. Naudojamas užpildo tipas priklauso nuo gamintojo, bei norimo pasiekti rezultato. Tai gali būti: mineralas aliuminio hidroksidas, kalcio karbonatas, kalkės, kvarcas, smulkintas stiklas, granito dulkės ir t.t. Dažniausiai užpildas sudaro 40% – 80%. Visi šie paminėti užpildai yra aplinkai draugiški. Tai medžiagos aptinkamos gamtoje arba išgaunamos iš gamtinių medžiagų. Kaip pavyzdys – aliuminio hidroksidas yra naudojamas dantų pastose, kaip abrazyvinė medžiaga. Nors šios medžiagos pavadinimas skamba sudėtingai, tačiau tai yra natūralus mineralas, kuris kiekvieną dieną patenka į mūsų burną. Dirbtinio akmens sudėtyje nėra nei sunkiųjų metalų, nei halogenų – tai mineralinės kilmės ekologiškas produktas. Dirbtinis akmuo yra visiškai nedegi medžiaga.

Švara ir higiena

Dirbtinis, lietas akmuo apibūdinamas kaip vienalytė medžiaga. Tačiau šiek tiek painu suprasti ką tuo norima pasakyti. Vienalytiškumo sąvoka, dirbtiniam, lietam akmeniui apibūdinti, galima vartoti dvejais požiūriais. Pirmasis – dirbtinis, lietas akmuo yra vienalytis dėl to, jog gaminio elementai sujungiami akimi nematomomis siūlėmis. Antrasis požiūris – dirbtinis, lietas akmuo yra vienalytis, kadangi nei oro, nei vandens molekulės, nei įvairūs nešvarumai į dirbtinio, lieto akmens vidų patekti negali. Kitaip tariant, dirbtinio, lieto akmens struktūra yra ne porėta. Kyla klausimas: kodėl dirbtinio, lieto akmens vienalytiškumas suteikia šiai medžiagai pranašumą prieš kitas kietųjų baldų gamyboje ar interjero paviršiams naudojamas medžiagas? Kadangi dirbtinis, lietas akmuo yra vienalytis, drėgmė ir nešvarumai pašalinami daug lengviau. Bakterijos, jų nenuvalius, pradeda daugintis jau po 20min. Jos gali daugintis ne tik ant stalviršio paviršiaus, bet ir stalviršio ir staljuostės, praustuvės ir stalviršio sujungimuose. Tačiau, kaip buvo minėta anksčiau, dirbtinio, lieto akmens paviršiai sujungiami į vienalytį gaminį. Todėl nebelieka, palankios terpės bakterijoms ir mikroorganizmams daugintis užtikrinančių vietų. Dirbtinis, lietas akmuo pasižymi antibakteriniu paviršiumi ir yra plačiai naudojamas mokslinėse laboratorijose, gydymo įstaigose, maitinimo įstaigose, maisto gamybos pramonėje. Gydymo įstaigose užtikrinti paviršių sterilumą yra labai svarbu. Kadangi vienas iš užkrečiamų ligų plitimo būdų yra plitimas per paviršius. Naudojant dirbtinį, lietą akmenį gydymo įstaigų interjere, sumažinama rizika, jog paviršius bus ne pilnai dezinfekuotas.

Panaudojimo galimybės

Sveikatos apsauga

Ištobulintas antimikrobinis paviršius, užkertantis kelią bakterijų dauginimuisi patalpose, kuriose reikalaujama griežtų higienos reikalavimų. Turime visus reikalingus sertifikatus galiojančius Europoje

Restoranai

Sertifikuotas tiek maisto gamybai virtuvėje tiek klientų pateikimui salėje.

Namuose

Gali būti naudojamas bet kuriose patalpose bet kuriems paviršiams. Bet kokios formos.

Ofisai bei viešbučiai

Prabangus klientų ir svečių pasitikimas bei naudojimas bet kuriose kitose patalpose. Bet kuriai dangai bei elementams. Milžiniškas spalvų pasirinkimas leis suderinti interjerą su Jūsų firminėmis spalvomis.

Elementai

Kriauklės, plautuvės, palangės, vonios, dušo kabinos - tai tik nedaugelis pavyzdžių kaip termoformavimo būdu galima sukurti vientisą erdvę kartu su sienomis, lubomis ir stalviršiais.

Nekenksmingas vaikams

Draugiški aplinkai paviršiai, sertifikuoti „Green Guard Gold“ sertifikatais gali būti naudojami tiek vaiko kambariuose tiek ugdymo įstaigose. Praktiškai neribojama spalvinė gama leis sukurti žaismingus ryškių spalvų interjerus ir jų elementus.

Dirbtinio akmens apdirbimas

Akmuo visada buvo apdirbamas rankomis, skyrėsi tik įrankiai

Projektavimas

Užsakovas supažindinamas su dirbtinio akmens stalviršių gamybos, bei komplektacijos galimybėmis. Kliento yra paprašoma pristatyti savo viziją bei norimas įgyvendinti idėjas.

Projektuojant dizainą sudaromas planas, parenkami komplektacijos komponentai

Projektas yra išdirbamas iki smulkiausių detalių ir jis tampa akcentiniu interjero dizaino elementu.

Pasirenkami horizontalių ir vertikalių plokštumų jungiamo į vientisą monolitą būdai, pasirenkamas briaunų apdirbimo stilius

Gamyba

Svarbiausia matavimo tikslumas.

Todėl šiame etape labai reikia profesionalų, sugebančių atlikti matavimus. Dėl įvairių priežasčių, pastatuose būna neatitikimų, tokių kaip neišlaikytas plokštumų horizontalumas ar vertikalumas, nestatūs kampai. Dėl to gaminti pagal objekto projekto brėžinį yra neįmanoma. Norint išvengti bet kokių paklaidų naudojamas šabloninis matavimo būdas. Jis yra efektyviausias, užtikrinantis didelį tikslumą.

Pagaminamas realus stalviršio šablonas atspindintis net smulkiausius objekto matmenis.

Šablono parametrai perkeliami į brėžinį, kuris perduodamas gamybos cechui.

Pagal parengtą projektą gaminamas produktas.

Montavimas

Dirbtinio, lieto akmens stalviršio surinkimas / montavimas, priklausomai nuo projekto sudėtingumo, gali užtrukti nuo poros iki 8 ir daugiau valandų. Todėl užsakovui apie numatomą montavimo datą ir laiką yra pranešama iš anksto. Montavimas gali būti atliekamas tik šiltose patalpose.

Dirbtinio, lieto akmens paviršių apdirbimo lygiai

Matinis (neblizgus)

Liečiant sudaromas šiltumo, švelnumo, minkštumo įspūdis. Dažniausiai šis apdirbimas taikomas pasteliniams, šviesaus tono atspalviams. Toks paviršius yra universalus. Įbrėžimai tampa nepastebimi. Laikui bėgant įgauna šiek tiek daugiau blizgesio. Labai paprasta priežiūra. Viešosios erdvės objektuose, kuriose paviršiams yra didelis apkrovimas rekomenduotina naudoti matinį apdirbimo lygį.

Pusiau blizgus

Tai tarpinis lygis tarp matinio ir blizgaus. Tai optimalus variantas išlaikant praktiškumą, tačiau suteikiant daugiau prabangos. Paviršius šiek tiek slidesnis – lengviau valomas. Šio užbaigimo paviršiai atspindi šviesą. Dažniausiai naudojamas apdirbti dirbtinio akmens paviršius su vidutinio intensyvumo atspalviais.

Blizgus

Tai maksimaliai poliruotas paviršius. Ypatingai blizgus ir slidus. Tamsioms spalvoms suteikia maksimalų sodrumą, tačiau įspūdingai atrodo ir šviesių tonų spalvos ar net gi balta. Priežiūra reikalauja daugiau dėmesio.

Šie apdirbimo lygiai yra standartiniai. Kai kuriose projektuose naudojamas šiek tiek grubesnis apdirbimas už matinį. Tokiu būdu padidinamas paviršiaus sukibimas su objektais. Tai aktualu grindų dangai, laiptų pakopom, dušo kabinom.

Medžiagos savybės leidžiančios įgyvendinti pačias pažangiausias dizaino idėjas

Pasinaudodami ypatingomis lieto akmens savybėmis – peršviečiamu paviršiumi, spalvų įvairove, terminiu formavimu, dizaino novatoriai pateikia vis įdomesnių idėjų, kaip šią universalią medžiagą panaudoti šiuolaikinėse erdvėse.

Terminis formavimas

Natūralios gamtos vingių atkartojimas interjero dizaine.

Plačiaformačiai paviršiai

Besiūlė lieto akmens jungimo technologija suteikia galimybę pagaminti didelio formato paviršius. Tolygus paviršius ir spalvų įvairovė įgalina jus kurti klasiškus interjerus su marmuro ar terrazzo akmens imitacijomis.

3D frezavimas

Net ir sudėtingiausi raštai ar tekstūros gali būti išgraviruoti lieto akmens paviršiuje.

Akmens Prašviečiamumas su šviesos LED apšvietimu

Šviesos ir substancijos sąveika visada intriguoja tuos, kurie kūrybiškai žvelgia į interjero dizainą.

Panaudojimas lauke

Kompozitinio akmens paviršius yra beporis, todėl sugeria mažai drėgmės ir yra atsparus užšalimui bei aplinkos teršalams.

Lieto akmens privalumai

Lieto akmens privalumai – įvairūs ir jų yra daug, bet vieni iš pagrindinių yra šie:

Lieto akmens privalumai pasireiškia – Tvirtu ir homogenišku paviršiumi. Dirbtinio, lieto akmens kompozitas susideda iš 60% – 70% aliuminio trihidrato (ATH) kaip medžiagos užpildo bei 30% – 40% poly-metyl-met-akrilato (PMMA) kaip medžiagos rišiklio. Šių dviejų medžiagų pasiskirstymas nulemia medžiagos tvirtumo lygį.

Nematomomis jungimo siūlėmis. Medžiagos homogeniškumas bei specialios sudėties klijai įgalina, kompozitinio akmens apdirbėjus, nematomai sujungti detales į vieną monolitinį objektą.

Pigmentacija ir įgeriamumas. Dirbtinis akmuo ne retai yra vadinamas akriliniu akmeniu dėl sudėtyje naudojamo (PMMA). Akrilo dėka lieto akmens paviršius yra beporis, todėl neįgeria buityje randamų pigmentų ar dažiklių. Rinkoje dažnai sutinkamos prastesnės kokybės lieto akmens medžiagos, kurios yra gaminamos naudojant prastesnės kokybės rišančiąsias medžiagas kaip (MMA), todėl patariame pasinaudoti savo teisėmis ir prieš užsakant gaminį, būtinai pareikalauti medžiagos sudėties sertifikato.

Didžiausią reikšmę užimantys lieto akmens privalumai, tai 

Antibakterinis paviršius.

Tinkamai prižiūrimi lieto akmens paviršiai neskatina bakterijų ar pelėsių augimo, todėl yra puikus pasirinkimas sveikatos priežiūros ir maisto ruošimo įstaigoms, mokykloms, biurams ar namams.

Atnaujinimo galimybės.

Dėka savo homogeniškumo akrilinis akmuo gali būti atnaujinamas daugybę kartų. Taipogi akrilinio akmens stalviršiai gali būti perdaromi pagal naują dizainą, taip tausojant gamtą ir puoselėjant ekologišką ir tvarų požiūrį į vartojimą.

Spalvų ir raštų gausa.

Spalvų gausa stebina daugelį, nuo šviesiausių iki tamsiausių spalvų, įvairiausios tekstūros ir atspalviai, medžio, terrazzo, akmens ar marmuro imitacija, pastelinės ir ryškios spalvos, privers ne kartą sudvejoti, kuri spalva būtų tinkamiausia Jūsų interjerui.

Termo formavimas.

Tikriausiai unikaliausia dekoratyvinio akmens savybė yra terminis formavimas. Daugelis iki šiol mano jog formavimas yra vykdomas liejant medžiagą į tam tikrą formą, tačiau formavimo principas yra visiškai kitoks. Specialiame įrenginyje įkaitinus medžiagą ji tampa lanksti, o įsprausta į norimus rėmus ji įgauna norimą formą. Besiūlis medžiagos jungimas, įgalina mus jungti lenktas formas tarpusavyje ir taip išgaunant net sudėtingiausias paviršių formas.

Panaudojimas lauke.

Dekoratyvinis akmuo ir jo paviršius yra beporis, todėl sugeria mažai drėgmės ir yra atsparus užšalimui bei aplinkos teršalams. Jis puikiai tinka lauko baldų komponentų gamybai, apdailai ar atskirų dizaino elementų gamybai. Lietas akmuo yra tinkamas ir kaip pastatų fasadų apdaila / sienų apdaila.

Šie visi aukščiau išvardinti  lieto akmens privalumai įrodo, kad renkantis Meganite paviršius, galutinio produkto kokybė bus užtikrinta ir garantuota.

Lieto akmens priežiūra

Meganite lieto akmens priežiūra yra svarbi tam, kad maksimaliai prailgintumėte akmens tarnavimo laiką

Lieto akmens priežiūra prasideda nuo Higienos ir dezinfekcijos.​ Lietas akmuo yra beporis, todėl valymo ar dezinfekcijos procedūra yra itin paprasta. Priemonė skirta lieto akmens paviršių priežiūrai yra atskiestas buitinis baliklis pvz. Ace, kuris ne tik išvalo paviršius nuo dėmių, bet ir dezinfekuoja.

Lieto akmens priežiūra ir kasdienis paviršiaus valymas. Reti atvejai, bet jei maisto pigmentai įsigertų į paviršių, tai jie valomi panaudojant drėgną mikropluošto šluostę. Jei laiku neišvalėte skysčių nuo lieto akmens paviršiaus ir atsirado dėmė panaudokite standartinius namų priežiūros valiklius kaip pvz. Cif ar Mr. Muscle. Tačiau nenaudokite abrazyvių priemonių kartu su valikliu, geriausiai tam tiks mikropluošto šluostė arba minkštoji kempinėlės pusė.

Lieto akmens priežiūra ir periodinis paviršiaus ir plautuvės valymas. Panaudodami jau minėtus namų priežiūros valiklius ir drėgną mikropluošto šluostę, nuo lieto akmens paviršiaus pašalinkite visus riebalų ir aliejų likučius atsiradusius po maisto ruošimo. Pasigaminkite tirpalą iš 3/4 buitinio baliklio ir 1/4 vandens, kurį supilkite į purškilį, tai padės Jums tinkamai paskleisti tirpalą ant paviršiaus. Kartą ar du kartus per savaitę, nuvalę riebalus nuo paviršiaus iš vakaro nupurkškite jį pasigamintu tirpalu ir palikite per naktį, tačiau ne ilgiau nei 16 valandų. Ryte viską nuvalykite drėgnu mikropluošto audiniu, tuomet jūsų lieto akmens paviršius turėtų būti švarus ir dezinfekuotas be ypatingų pastangų.

Kartą ar du kartus per mėnesį, suteikite savo plautuvei grožio procedūrą.

Mikropluošto šluostės ir buitinio valiklio pagalba pašalinkite riebalus nuo plautuvės. Pripildykite plautuvę šilto vandens ir įpilkite šlakelį buitinio baliklio. Palaikius tirpalą plautuvėje apie 2 valandas, tačiau ne ilgiau nei 3 valandas, rezultatas jus nustebins.

Valydami lieto akmens paviršių naudokite sukamuosius judesius.

Jokiu būdu nenaudokite abrazyvių medžiagų valydami lieto akmens paviršius, nes abrazyvas braižo paviršių ir ilgainiui dėmės atsiranda vis greičiau, ir jas pašalinti tampa vis sudėtingiau.

Jei Jūsų vanduo yra kietas ir pastebite jog ant paviršiaus kaupiasi kalkės, tai didelė tikimybė jog bus sudėtinga pašalinti atsiradusias dėmes nuo lieto akmens paviršiaus. Tuomet pirmiausiai Jums reikėtų pasirūpinti kalkių pašalinimu nuo paviršiaus ir tik tuomet šalinti dėmes nurodytais metodais.

Lieto akmens priežiūra ir Aukštos temperatūros daiktai ar jos šaltiniai.

Niekada nedėkite įkaitusių daiktų, tokių kaip puodai, keptuvės ar orkaitės padėklai, tiesiogiai ant lieto akmens, nes tai gali pažeisti jo paviršių. Padėdami įkaitusius daiktus ant lieto akmens paviršiaus, visuomet naudokite nuo karščio apsaugančius padėklus arba atvėsinkite juos ant vyryklės ar orkaitėje. Pildami verdantį vandenį į plautuvę paleiskite kartu ir šalto vandens srovę, taip sumažindami temperatūrinį šoką.

Įbrėžimai. Niekada nepjaustykite tiesiogiai ant lieto akmens paviršiaus! Naudokite pjaustymo lentelę. Esant normaliam kasdieniam naudojimui ant lieto akmens, kaip ir ant visų medžiagų, susiformuos lengvos įbrėžimų žymės. Natūralaus dėvėjimosi žymės ar dulkės bus labiau matomos ant tamsių ar ryškių spalvų paviršiaus, kuo spalva šviesesnės ar turi raštą, tuo mažiau matomos įbrėžimų žymės.

Prieš pasirenkant spalvą savo projektui rekomenduojame pasitarti.

Chemikalų išliejimas. Atsitiktinis stiprių chemikalų, tokių kaip acetono pagrindo valiklis ar dažų nuėmėjas, metalo valiklis, orkaitės valiklis, išliejimas gali pažeisti lieto akmens paviršių, todėl nedelsiant turi būti pašalinti muiluoto vandens pagalba. Nagų lako išsiliejimo atveju, valymui naudokite ne acetono pagrindo valiklį bei pašalinę nagų laką nuo paviršiaus,  nuplaukite jį vandeniu. Nepastebėtas ilgalaikis chemikalų poveikis gali pažeisti lieto akmens paviršių.

Verdančio vandens čiaupas. Verdančiam vandeniui surinkti naudokite tam skirtą indą, nes verdantis vanduo tekantis iš tokio tipo maišytuvo gali pakenkti lieto akmens plautuvės paviršiui. Nesilaikant šios rekomendacijos garantija netaikoma.

Kad ir kas be nutiktų, nenusiminkite! Lietas akmuo dėl homogeniškumo yra paprastai atnaujinamas. Tokius pažeidimus kaip įbrėžimai, įskilimai, aukštos temperatūros ar cheminių medžiagų defektai, galima paprastai pašalinti ir grąžinti paviršiui pirminę išvaizdą bei funkciją.

Spalvos

Colours of Corian®

Staron Colours®